
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | X5R |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1916
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11252
Ext.Price$0.11252
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11252 | $0.11252 |
| 10 | $0.05626 | $0.56260 |
| 50 | $0.05075 | $2.53750 |
| 100 | $0.04578 | $4.57800 |
| 500 | $0.04064 | $20.32000 |
| 1000 | $0.03608 | $36.08000 |
| 3000 | $0.03118 | $93.54000 |
| 5000 | $0.02695 | $134.75000 |
